راهنمای ابعاد میز تلویزیون

با توجه به طراحی،وزن و صفحه نمایشگر حساس تلویزیون های مدرن و امروزی،همیشه خطراتی آن ها را  تهدید می کند و نگرانی شما از بابت نگهداری از آن ها کاملا قابل درک است؛ممکن است فرزند کوچکی داشته باشید که تازه راه رفتن را آغاز کرده است و یا فرزندی که دائما از بابت شیطنت هایش، خصوصا بازی با توپ،نگران اید و… این ها بخشی از دغدغه های شما در نگهداری از این مدل تلویزیون ها است؛

قطعا شما قادر نیستید که همه ی حوادث را کنترل کنید و دوست ندارید دوباره مجبور به صرف هزینه ی مجدد و خرید تلویزیون جدید شوید؛در نتیجه باید از همان ابتدا و هنگام انتخاب،به یک راه حل بیاندیشید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید و یا مانع از ایجاد آن ها در آینده شوید.این راه حل کلیدی و مناسب،دقت و درنظر گرفتن ابعاد میز تلویزیون در هنگام خرید است.  به عنوام مثال شاید با توجه به شرایط شما انتخاب میز تلوزیون دیواری بهترین تصمیم باشد. اگر این چنین است ما در مقاله 40 ایده میز تلوزیون دیواری مدل های بسیار متنوعی از میز تلوزیون دیواری را معرفی کرده‌ایم. این مقاله را از دست ندهید.

بدون شک ابعاد میز تلویزیون رابطه ای مستقیم با زیبایی دکوراسیون و جلوه ی تلویزیون شما دارد.یک میز تلویزیون با ابعاد استاندارد،علاوه بر آنکه موجب می شود تلویزیون تان زیباتر جلوه کند،در حفاظت از آن نقش مهمی،ایفا می کند و از آن در برابر صدماتی ناشی از ضربه مانند سقوط و …محافظت می کند.

میز تلویزیون در ابعاد مناسب

میز تلویزیون در ابعاد مناسب

چگونه به انتخاب ابعاد میز تلویزیون مناسب بپردازیم؟

انتخاب یک میز تلویزیون با ابعاد استاندارد از اهمیت بالایی برخوردار است؛زیرا می توان آن را به عنوان یک نقطه ی کانونی در دکوراسیون درنظر گرفت و به همین دلیل اغلب افراد به این نقطه توجه خاص و ویژه ای دارند.برای خرید یک میز تلویزیون در ابعاد مناسب،لازم است نکاتی را در نظر بگیرید و با توجه به آن ها به انتخاب بپردازید؛حتما نکات زیر را بخوانید و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.در پایان مقاله جدولی از اندازه های تلویزیون و میز تلویزیون متناسب با آن ها بر حسب اینچ و سانتی متر قرار داده ایم تا بتوانیم شما را هنگام انتخاب ابعاد میز تلویزیون راهنمایی کنیم.

  • میزان فضا را در نظر بگیرید:ابتدا کار را با ارزیابی فضا آغاز کنید و مشخص کنید چه میزان فضایی در اختیار دارید؛مکانی که قصد دارید تلویزیون را آنجا قرار دهید را اندازه گیری کنید؛تا اینجا تا حد زیادی به پروسه ی خرید میز تلویزیون سرعت بخشیده اید،زیرا با مشخص شدن میزان فضا،بخشی از گزینه های انتخابی شما کنار زده می شوند؛زیرا ممکن است بزرگ تر و یا کوچک تر از فضای در دسترس شما باشند.اگر ابعاد میز تلویزیون با فضای شما همخوانی نداشته باشد،قطعا در زیبایی دکوراسیون تان تأثیر گذار خواهد بود؛علاوه براین،ممکن است در کنار استفاده از سایر متریال دیگر مانند مبلمان،میز جلو مبلی و…با محدودیت فضا مواجه شوید و برای صرفه جویی و یا حفظ تعادل فضا،مجبور شوید معیار های انتخابی میز تلویزیون تان را تغییر دهید؛در نتیجه حتما قبل از خرید،میزان فضا را به عنوان عاملی تعیین کننده در انتخاب ابعاد میز تلویزیون را فراموش نکنید. به انتخاب رنگ در خرید میز تلوزیون هم دقت کنید. بعضی از رنگ ها فضا را دلبازتر نشان می‌دهند و بعضی دیگر برعکس. برای اینکه در مورد انتخاب رنگ در خرید میز تلوزیون بیشتر بدانید توصیه میکنم مقاله انتخاب رنگ برای میز تلوزیون را مطالعه نمایید.

 

  • به متریال به کار رفته در دکوراسیون توجه کنید:تعادل بصری میز تلویزیون با سایر متریال اطراف آن تنها محدود به پارامتر های رنگ،ظاهر و سبک نمی شود بلکه سایز و اندازه ی سایر متریال باید با آن هماهنگ باشد تا این تعادل را برهم نزند. به عنوام مثال اگر قصد خرید میز تلوزیون رزینی دارید, بنابراین بهتر است برای انتخاب های دیگر نیز میز رزین را به عنوان یک کاندیدای جدی در نظر بگیرید. هماهنگی در طرح و مدل بین اجزای دکوراسیون بسیار به زیبایی منزل و یا محل کار شما کمک خواهد کرد. انتخاب محصولات رزینی با توجه به محبوبیت بالایی که این روزها دارد, می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای میز تلوزیون باشد, البته به شرطی که هارمونی لازم بین تمام اجزای دکوراسیون را رعایت کرده باشید. ابعاد مبلمان،میز وسط و… باید از نظر اندازه با ابعاد میز تلویزیون متناسب باشند و حتما قبل از خرید میز به این نکته پرداخته شود تا بعد از خرید محدودیتی برای استفاده از میز تلویزیون ایجاد نکند.منظور از تناسب اندازه ی میز تلویزیون و سایر متریال آن نیست که با متر جزئیات آن ها را ااندازه بگیرید و وسواس زیادی به خرج دهید!بلکه منظور از تعادل،یک تناسب بصری است که به راحتی قابل مشاهده است؛تنها کافی است که چشم های تان این تناسب و تعادل را تشخیص دهد و میز تلویزیون بزرگ تر و یا کوچک تر از مبلمان به نظر نیاید.
  • تلویزیون را اندازه گیری کنید:برخلاف نکات قبلی که فرد قادر است به طورکلی و با درنظر گرفتن ابعاد و اندازه های نسبی و یک دید بصری،به انتخاب میز تلویزیون بپردازد،لازم است در هنگام پرداختن به این فاکتور،دقیق تر و جزئی تر به اندازه گیری بپردازیم؛زیرا ابعاد میز تلویزیون با توجه به ابعاد تلویزیون تعیین می شوند و پروسه ی انتخاب میز تلویزیون مناسب با تناسب بین ابعاد تلویزیون و ابعاد میز تلویزیون و پرداختن به بعضی نکات جزئی دیگر،به پایان می رسد.همانطورکه میدانید در تعیین سایز و اندازه ی تلویزیون ها از واحدی به نام اینچ استفاده می شود؛سایز تلویزیون ها کمی متفاوت تر از تصور ما محاسبه می شود.شاید شما فکر کنید با یک متر باید تلویزیون را اندازه گرفت.این نوع اندازه گیری برای به دست آوردن عرض و ارتفاع تلویزیون مناسب است ولی برای به دست آوردن عرض پنل تلویزیون،درواقع اگر وتری فرضی برای صفحه نمایش مستطیل شکل تلویزیون رسم کنیم،یک مثلث قائم الزاویه داریم که برای به دست آوردن طول وتر آن از رابطه ی فیثاغورس استفاده می شود و این همان اندازه ای است که به اینچ بیان می شود.هر اینچ معادل 54 سانتی متر است.اگر استفاده از واحد اینچ برایتان سخت و دشوار است،به راحتی و با یک تبدیل واحد ساده آن را به سانتی متر تبدیل کنید تا از اندازه ی تلویزیون و میز تلویزیون تان تصور بهتری داشته باشید.معمولا یک میز تلویزیون مناسب 5ـ2اینچ و استاندارد 10 سانتی متر از هر دو طرف،از عرض تلویزیون بیشتر است تا بتواند به خوبی از تلویزیون محافظت کند.

 

  • ارتفاع میز تلویزیون را درنظر بگیرید:نکته ی دیگری که پیرامون ابعاد میز تلویزیون استاندارد وجود دارد،ارتفاع آن است.یک میز تلویزیون استاندارد باید ارتفاع مناسب و متناسبی با ارتفاع تلویزیون داشته باشد تا برای فردی که روی مبل نشسته است هنگام تماشای تلویزیون مشکل ایجاد نکند؛اگر ارتفاع تلویزیون تان زیاد است بهتر است میز تلویزیون هایی انتخاب کنید که ارتفاع کمتری داشته باشند و برعکس اگر تلویزیون تان ارتفاع کمی دارد میز تلویزیون بلند تری انتخاب کنید تا در هنگام استفاده مشکلی ایجاد نشود؛نکته ی دیگر آنکه ارتفاع و ابعاد میز تلویزیون باید با ارتفاع مبلمان متناسب باشد تا چشم هایتان با خط مرکزی صفحه نمایش تلویزیون،در یک سطح و راستا قرار بگیرد و دید بهتری داشته باشید؛رعایت این نکته در حفظ سلامت و مراقبت از چشم هایتان مؤثر است و توسط اغلب کارشناسان توصیه می شود.

در جدول زیر برخی از اندازه های میز تلویزیون ها بر حسب اینچ قرار داده شده است تا بتوانید با حداقل ابعاد میز تلویزیون متناسب با آن،هم بر حسب اینچ و هم بر حسب سانتی متر آشنا شوید.توجه داشته باشید این اندازه ها با اندکی تقریب بیان شده اند و می توانید طبق توصیه ای که ذکر شد،  با احتساب 10 سانتی متر بیشتر از عرض تلویزیون،آن ها را تهیه کنید.

میز تلویزیون در ابعاد مناسب

میز تلویزیون در ابعاد مناسب

میز تلویزیون

میز تلویزیون

 

اندازه تلویزیون بر حسب اینچ(inch) 

عرض میز تلویزیون بر حسب اینچ(inch)

عرض میز تلویزیون بر حسب سانتی متر(cm)

تلویزیون های کوچک تر از 32 اینچ

میز تلویزیون با عرض 28اینچ

عرض میز تلویزیون  70 سانتی متر

تلویزیون های 39ـ32اینچ

میز تلویزیون با عرض 45ـ30 اینچ

عرض میز تلویزیون120 ـ80 سانتی متر

تلویزیون های 54ـ50 اینچ

میز تلویزیون با عرض 49ـ46 اینچ

عرض میز تلویزیون 120ـ130 سانتی متر

تلویزیون های 59ـ55
اینچ

میز تلویزیون با عرض 53ـ50 اینچ

عرض میز تلویزیون140 ـ130 سانتی متر

تلویزیون های 64ـ60 اینچ

میز تلویزیون با عرض 57ـ54 اینچ

عرض میز تلویزیون145 ـ140 سانتی متر

تلویزیون های 69ـ65 اینچ

میز تلویزیون با عرض 62ـ58 اینچ

عرض میز تلویزیون160 ـ150 سانتی متر

تلویزیون های 70 اینچ به بالا

میز تلویزیون با عرض بیشتر از 63 اینچ

عرض میز تلویزیون180 ـ160 سانتی متر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟